پیک جدید کرونا در راه است؟

به گزارش مجله ستاره، موارد ابتلا به کرونا با شیبی ملایم در حال افزایش است و اگر مردم همچنان رعایت نکنند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.

پیک جدید کرونا در راه است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود مردانی درباره شرایط ابتلا به بیماری کووید-19 و بستری ناشی از آن در کشور، گفت: همچنان شاهد افزایش موارد بیماری کووید-19 با شیب ملایم هستیم. در روز های اخیر موارد ابتلا به بیماری بسیاری کاهش یافته بود، اما در حال حاضر به تدریج موارد بیماری مجددا در حال افزایش است.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به سفر ها و تجمعات بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در تعطیلات اخیر، اضافه نمود: دو هفته دیگر شاهد اوج اثر سفر ها و تجمعات اخیر، بر روی موارد ابتلا به کرونا خواهیم بود.

مردانی با بیان اینکه فعلا نمی توان پیش بینی کرد که آیا وارد موج چهارم بیماری خواهیم شد یا خیر، اظهار کرد: البته اگر مردم همچنان سفر رفتن و برگزاری مراسم ها و تجمعات را ادامه داده و پروتکل های بهداشتی مانند فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی دست، عدم تجمع و... را رعایت ننمایند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.

وی تاکید نمود: توصیه می کنم که مردم تا حد امکان همکاری نمایند تا گردش ویروس متوقف گردد. اگر مجددا ویروس در کشور تشدید یابد، ممکن است گرفتاری مان بیشتر گردد.

شرایط فعلی شنماینده است و با کوچکترین عدم رعایتی می تواند از بین رفته و بیماری مجددا در کشور پیک بزند.

مردانی درباره شرایط فعلی بستری های ناشی از کرونا، گفت: میزان بستری نسبت به قبل مقداری بیشتر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1453

به "پیک جدید کرونا در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیک جدید کرونا در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید