نگاهی به یک ربات انسان نمای پیشرفته

به گزارش مجله ستاره، با Aeo، اولین ربات انسان نمای جهان که می تواند چهره صاحبش را تشخیص دهد، آشنا شوید. Aeo که به نام نگهبان الهی باد ها نامگذاری شده است، یک دستیار ربات خانگی نسل اول است که برای گشت زنی و ضدعفونی کردن بیمارستان ها طراحی شده است. Aeo با توانایی خود برای انجام ضدعفونی با اشعه ماوراء بنفش به خوبی برای مقابله با چالش های صنعت مراقبت های بهداشتی ساخته شده است.

نگاهی به یک ربات انسان نمای پیشرفته

ربات آئولوس (Aeolus) که به افتخار نگهبان الهی باد ها اینگونه نامگذاری شده است، نسل اول دستیار ربات خانگی است.

با Aeo، اولین ربات انسان نمای جهان که می تواند چهره صاحبش را تشخیص دهد، آشنا شوید. Aeo که به نام نگهبان الهی باد ها نامگذاری شده است، یک دستیار ربات خانگی نسل اول است که برای گشت زنی و ضدعفونی کردن بیمارستان ها طراحی شده است. Aeo با توانایی خود برای انجام ضدعفونی با اشعه ماوراء بنفش به خوبی برای مقابله با چالش های صنعت مراقبت های بهداشتی ساخته شده است.

اما Aeo چیزی بیش از یک ربات ضد عفونی کننده است. این ربات همچنین مجهز به قابلیت های ناوبری مستقل است و از مجموعه ای از دوربین ها و حسگر های IR بر روی پایه خود برای حرکت در یک فضا و استفاده از بازوی راست قابل مانور برای باز کردن در ها و سوار شدن در آسانسور ها استفاده می کند. این باعث می شود که در هر خانه ای به یک کمک کننده همه کاره و مفید تبدیل شود.

Aeo علاوه بر قابلیت های کاربردی، توانایی های خارق العاده ای نیز دارد که آن را از دیگر ربات های خانگی متمایز می کند. این ربات می تواند اقلام گمشده شما را پیدا کند و می تواند چهره اعضای خانواده را تشخیص دهد و این امر به آن اجازه می دهد کمک شخصی ارائه دهد.

Aeo را حتی می توان از راه دور کنترل کرد و این امر به شما این امکان را می دهد که در هر جایی از آن به عنوان کمک کننده استفاده کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2183

به "نگاهی به یک ربات انسان نمای پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به یک ربات انسان نمای پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید