ناگفته&zwnjهای پدر نوزاد آبدانانی که 2 بار مرد! ، 3 ساعت در جاده چه گذشت

به گزارش مجله ستاره، فوت آدین اعلام شد و بدن بی جان نوزاد را به سردخانه تحویل دادند. اما در اتفاقی عجیب آدین در سردخانه زنده شد. هرچند شیرینی زنده شدن دوباره کودک زیاد دوام نداشت او دوباره از جهان رفت.

ناگفته&zwnjهای پدر نوزاد آبدانانی که 2 بار مرد! ، 3 ساعت در جاده چه گذشت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، آدین که به جهان آمد، خانواده ایمانی گل از گلشان شکفت. دومین فرزندشان پس از مدت ها چشم انتظاری چشم باز نموده بود و تولد او یعنی خانواده آن ها حالاچهار نفره شده است.

اما این خوشحالی زیاد دوام نداشت و پزشکان اعلام کردند از همان بدو تولد آدین دچار کمبود اکسیژن است و شرایط جسمانی خوبی ندارد. به این ترتیب آدین از بیمارستان آبدانان به بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام منتقل شد تا تحت درمان قرار بگیرد. اما ماجرا خاتمه دیگری پیدا کرد، خاتمهی عجیب و غریب و تلخ.

پدر آدین که این روز ها هنوز در شوک ماجرای نگران نماینده ای که برای او اتفاق افتاده است باقی مانده اینطور می گوید: از همان روز اول که آدین به جهان آمد تا چند روز تحت نظر بود تا اینکه اورا مرخص کردند. اما بعد از حدود 45 روز وقتی متوجه شدیم آدین حالش بد شده دوباره او را به بیمارستان دیگری در آبدانان منتقل کردیم.

پزشکان و پرستاران گفتند که شرایط خوبی ندارد و شاید زنده نماند. اما با این حال امیدوار بودیم او برایمان بماند. بالاخره ماه ها چشم انتظار بودیم که تا دومین فرزندمان به جهان بیاید وزندگی امان شادتر از قبل گردد.

او ادامه می دهد: از همان روز اول اعلام نموده بودند که آدین دچار کمبود اکسیژن است، اما هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم که چه خاتمه تلخی برای فرزندم قرار است که رقم بخورد. چند روز به فرزندم دستگاه اکسیژن وصل بود، اما بعد از دو روز گفتن دیگر به اکسیژن نیاز ندارد. اما دوباره اعلام کردند عصب بلع آدین خوب کار نمی نماید و او نمیتواند شیر بخورد، اما نگران نباشید با گفتار درمانی و رفتار درمانی درست می گردد.

انتقال از آبدانان به ایلام

به هرحال همه چیز برای خانواده ایمانی خوب پیش می رفت و آن ها فکر می کردندخطر از بیخ گوششان گذشته، اما ناگهان آدین حالش بد شد و نوزاد را آبدانان به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل کردیم.

اولین تجربه مرگ آدین

پدر آدین می گوید: من خودم بالا سر فرزندم بودم که به کما رفت. پسرم به اکسیژن نیاز داشت، اما نمی دانم چرا دستگاه اکسیژن را از بالای سرش برداشته بودند. خودم رفتم پرستار را صدا زدم. شاید باورتان نگردد، اما او خواب بود. از این طرف به آن طرف دوید تا دستگاه اکسیژن بیاورد. آخر سر هم از بالای سر یک بیمار که نیاز اکسیژن نداشت دستگاه را برداشت. اما چه فایده دیگر کوشش های او به درد نمی خورد و فرزندم به کما رفت. تیم احیاء هم که از راه رسید کوشششان بی نتیجه بود.

تحویل جسد

به این ترتیب بود که مرگ آدین توسط پزشکان بیمارستان امام خمینی (ره) اعلام شد. اما این خاتمه ماجرا نبود و فرایند تحویل جسد آدین به خانواده اش نیز درجای خود قابل تأمل است.

پدر آدین می گوید: وقتی قرار شد جسد را از سردخانه تحویل بگیرم گفتند باید صبر کنم تا تعطیلات آخر هفته تمام گردد. اما اصرار کردم تا جسد فرزندم را بدهند و ما زودتر او را دفن کنیم. وقتی اصرار مرا دیدند یک برگه مقابلم گذاشتند و گفتند که باید امضاء کنم و متعهد شوم از کادر درمان بیمارستان هیچ شکایتی ندارم.

وقتی آدین دوباره زنده شد

اما این ماجرای زنده شدن آدین در غسالخانه بود که سر از خبر ها درآورد و حتی پای این ماجرا به فضای مجازی نیز باز گردد. اما هیچ کس به اندازه پدر آدین نمی تواند ماجرای زنده شدن فرزندش را بازگو کند.

او اینطور می گوید: بدن بی جان پسرم را از سردخانه بیمارستان تحویل گرفتم و با خودروی برادرم از ایلام به سمت آبدانان حرکت کردیم. سه ساعت جهت است تا از آبدانان به ایلام برسیم. فکرش را بکنید در این سه ساعت بدن بی جان فرزندم در آغوشم بود. گریه می کردم، ناله می زدم. هیچ کاری جزء زل زدن به جسد فرزندم نداشتم. بار ها او را در آغوش گرفتم. اما شاید باورکردنش سخت باشد حتی یک بار وقتی آدین را در آغوشم فشردم احساس کردم او سرفه کرد. حتی به برادرم هم گفتم او گفت احساس کردی و حدسم اشتباه است.

وی در ادامه اضافه نمود: وقتی جسد را به مسئول غسالخانه شهرمان تحویل دادیم نگاهی به فرزندم کرد و گفت: این نوزاد انگار زنده است، گفتن بدنش یخ زده، ولی ای کاش زنده بود. ناگهان در همین زمان بود که برادرم فریاد زنان گفت شکم آدین تکان خورد. نمی توانستیم اتفاقی که درحال رخ دادن بود را باور کنیم. واقعا شکم آدین تکان می خورد. همان لحظه بود که مسئول غسالخانه شهرمان آغاز کرد به احیاء آدین. بلافاصله با اورژانس تماس گرفتیم و تکنسین های اورژانس که در محل حاضر شدند تأیید کردند که فرزندم زنده شده است.

پدر آدین می گوید: قرار بود دوباره آدین را به بیمارستان ایلام منتقل نمایند، اما من با این کار به شدت مخالفت کردم. یک بار فرزندم را که هنوز زنده بود به جای یک فرد جان باخته راهی قبرستان نموده بودند. اگر این اتفاق نمی افتاد فرزندم را که زنده بود با دست خودم داخل قبر می گذاشتم و رویش خاک می ریختم.

انتقال به اهواز

وقتی آدین دوباره به زندگی بازگشت با هماهنگی خانواده اش به بیمارستان ابوذر اهواز منتقل شد. پدر آدین می گوید: وقتی آدین را به بیمارستان منتقل کردیم پزشکان گفتند شرایط او اصلا خوب نیست و احتمال زنده ماندش هم بسیار کم است.

مرگ دوباره آدین

خاتمه آدین جان باخت و عمرش به این جهان باقی نماند. حالا پدر آدین که عزادار فرزندش است اینطور می گوید:

فرزندم را از دست دادم، شرایط روحی همسرم و فرزند دیگرم خوب نیست. حالا فقط منتظر هستیم تا تعیین گردد چه کسی مسئول این اتفاق ناخوشاید است و پاسخ ما را چه کسی خواهد داد.

حواشی بعد از مرگ آدین

بعد از مرگ آدین و زنده شدن و حالا که برای همواره جان باخته است ماجرای او حواشی زیادی به همراه دارد از مهلت 48 ساعته دادستانی به علوم پزشکی برای روشن شدن ماجرای نوزاد آبدانان تا ورود وزارت بهداشت به فوت نوزاد آبدانانی به این پفراینده. حتی ماجرا تا جایی پیش رفته است که دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت جداگانه موضوع را آنالیز می نماید و در این راستا یک تیم به استان ایلام اعزام شده است.

حالا با گذشت چند روز از مرگ آدین، تصویر یک نامه از سرپرستار بیمارستان امام خمینی (ره) با این مضمون که پرستار بخش مقصر است و در امر خدمت رسانی به بیماری که نیازمند اکسیژن بوده کوتاهی نموده منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1358

به "ناگفته&zwnjهای پدر نوزاد آبدانانی که 2 بار مرد! ، 3 ساعت در جاده چه گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناگفته&zwnjهای پدر نوزاد آبدانانی که 2 بار مرد! ، 3 ساعت در جاده چه گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید