قاسمپور: خیلی مهم است که تیم ملی به پیروزی عادت کند، باید با حریفان قوی تر و نفرات اصلی بازی کنیم

به گزارش مجله ستاره، پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است که تیم ملی باید با حریفان قوی تری بازی کند و در بازی های محبت آمیز با ترکیب اصلی به میدان برود.

قاسمپور: خیلی مهم است که تیم ملی به پیروزی عادت کند، باید با حریفان قوی تر و نفرات اصلی بازی کنیم

ابراهیم قاسمپور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تیم ملی بوسنی گفت: بازی بدی نبود و بازیکنان تیم ملی هم بد بازی نکردند. به نظر من تیم ملی اگر با تیم هایی مثل بوسنی هم که بازی تدارکاتی انجام می دهد باید آنها با نفرات اصلی شان مقابل تیم ما بازی کنند. در این بازی چند نفر از بازیکنان اصلی بوسنی در میدان حضور نداشتند.

وی ادامه داد: با نفرات جدیدی که اسکوچیچ به تیم ملی دعوت کرده نیاز است که در بازی های تدارکاتی فشار بیشتری به بازیکنان ما وارد شود تا کادر فنی نقاط ضعف و قوت تیم را پیدا کند و اگر مسئله ای وجود داشته باشد سرمربی تیم ملی و دستیارانش درصدد رفع آن برآیند. در مجموع تیم ملی بازی خوبی انجام داد، به ویژه که در کارهای دفاعی بازیکنان فشرده بازی می کردند و موقعیت زیادی به حریف ندادند و همین امر باعث شد که تیم ملی بتواند فزونی اش را حفظ کند و به پیروزی برسد.

کارشناس فوتبال کشورمان اضافه نمود: سیستمی که تیم ملی مقابل بوسنی بازی می کرد در زمان حمله 2-5-3 بود و کادر فنی بیشتر این موضوع مدنظرش بود که تیم گرفتار ضدحملات بوسنی نشود. پیستون های ما خوب در حملات و کارهای دفاعی شرکت می کردند. این روش بازی برای تیم ملی جدید نیست و اسکوچیچ براساس تفکراتش بازیکنان را به اردو دعوت کرده است.

قاسمپور با بیان اینکه بازیکنان دیگری هم می توانستند به اردوی تیم ملی دعوت شوند، شرح داد: وریا غفوری و رامین رضاییان هم می توانستند به اردو دعوت شوند. در این سیستمی که تیم ملی در دو بازی گذشته بازی کرده است غفوری و رضاییان بهتر جواب می دهند. این دو بازیکن در چند سال گذشته در تیم های باشگاهی و تیم ملی بازیکنان تأثیرگذاری بودند. سن شان هم خیلی بالا نیست و به یکباره کنار گذاشتن آنها جای سؤال دارد. البته در مربیگری سلیقه ها فرق می کند و سرمربی تیم ملی برای انتخاب بازیکنانش اختیار کامل دارد، اما در حال حاضر اگر از 10 نفر سؤال کنیم هشت نفر از آنها رضاییان و غفوری را به تیم ملی دعوت می کنند.

وی گفت: من معتقدم که تیم ملی باید با حریفان قوی تری بازی برگزار کند، اما ای کاش در بازی های محبت آمیز هم تیم ملی با نفرات اصلی اش بازی می کرد. ما فرصت چندانی برای شناسایی و شناخت از ترکیب اصلی مان نداریم. در همین بازی های اندک و محدودی هم که برگزار می کنیم باید با ترکیب و بازیکنان اصلی مان بازی کنیم تا با آمادگی صد درصد در بازی های باقیمانده مقدماتی جام جهانی شرکت کنیم. برگزاری بازی های محبت آمیز و تدارکاتی برای تیم ملی سخت است، اما وقتی با تیمی مثل بوسنی برای یک بازی محبت آمیز هماهنگی انجام می شود، باید از آنها بخواهیم که با تیم اصلی شان بازی کنند تا بهره بهتری از این بازی ها ببریم. وقتی بازیکنان اصلی ما در بازی های محبت آمیز حضور ندارند و تحت فشار قرار نمی گیرند یعنی ما عملاً هیچ کاری انجام نداده ایم.

کارشناس فوتبال کشورمان در خاتمه راجع به کسب دو پیروزی پیاپی مقابل ازبکستان و بوسنی گفت: همیشه پیروزی هم شیرین است و هم روحیه بخش و اعتمادبه نفس را بالا می برد. با شکست اما روحیه تیم از بین رفته و اعتمادبه نفس بازیکنان کاهش می یابد. خیلی مهم است که تیم ملی به بردن عادت کند، چون باعث می شود بازیکنان تیم ملی در دیدارهای اصلی با اعتماد به نفس و روحیه بیشتری بازی کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1313

به "قاسمپور: خیلی مهم است که تیم ملی به پیروزی عادت کند، باید با حریفان قوی تر و نفرات اصلی بازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمپور: خیلی مهم است که تیم ملی به پیروزی عادت کند، باید با حریفان قوی تر و نفرات اصلی بازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید