عرضه 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه زیست فناوری

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، 246 آزمایشگاه فعال در حوزه زیست فناوری با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با ارائه 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی برای حمایت از پژوهشگران و فناوران داخلی گام برداشته اند.

عرضه 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه زیست فناوری

این درحالی است که از چندی پیش و با توجه به توسعه و پیشرفت حوزه علم و فناوری در کشور، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برآن شده تا در قالب شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی و اجرای طرح های مختلف مراکز آزمایشگاهی و پژوهشگاهی را ترغیب کند تا امکانات و تجهیزات خود را با فعالان و پژوهشگران در حوزه علم و فناوری به اشتراک بگذارند.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در راستای حمایت از پژوهشگران و فناوران، توسعه اکوسیستم فناوری و بهره وری از ظرفیت های موجود در این حوزه اقدام به اشتراک گذاری تجهیزات و دستگاه های مراکز آزمایشگاهی نموده است.

آنچه مسلم است این که دسترسی به تجهیزات و امکانات کاربردی که در بسیاری از مراکز بزرگ آزمایشگاهی و پژهشی وجود دارد برای پژوهشگران وفناوران داخلی میسر نیست از این جهت اجرای این طرح برای تسهیل در دسترسی این فعالان حوزه فناوری بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین گزارش، تا به امروز 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی از سوی 246 آزمایشگاه کاربردی در حوزه زیست فناوری در اختیار پژوهشگران و فناوران داخلی قرارگرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1402 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2227

به "عرضه 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه زیست فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه 6 هزار و 546 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه زیست فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید