ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود

به گزارش مجله ستاره، عملیات ساماندهی 6 کیلومتر از رودخانه گوهررود رشت حدفاصل مجتمع مهندسان جاده لاکان تا پل تالشان رشت با حضور استاندار شروع شد.

ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود

از وبلاگ عمومی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگار از ، این طرح مجموع فاضلاب وارده به رودخانه گوهررود به طول 6 کیلومتر را در برمی گیرد که مسکن مهر رشت نیز جزو آن است.

سیدمحسن حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه این طرح 60 هزار خانوار محدوده مجتمع مهندسان جاده لاکان تا پل تالشان رشت را پوشش می دهد، گفت: در این طرح که 155 میلیارد ریال اعتبار دارد فاضلاب خانگی 6 کیلومتر از رودخانه گوهررود به تصفیه خانه منطقه جنوبی رشت واقع در جنب مسکن مهر انتقال می یابد و پس از تصفیه به رودخانه زرجوب باز می گردد.

او اضافه نمود: با اجرای فاز نخست طرح ساماندهی رودخانه گوهررود رشت، روزانه 12 هزار و 500 متر مکعب فاضلاب شهری تصفیه خواهد شد.

وی گفت: قرار است این طرح تا یکسال آینده به بهره برداری برسد.

استاندار نیز در این مراسم، حفاظت از محیط زیست و ساماندهی انواع پسماند های شهری و روستایی را زمینه ساز تحقق توسعه در بستر رونق گردشگری دانست.

ارسلان زارع اضافه نمود: در حال حاضر فاضلاب 300 هزار خانوار مرکز استان در تصفیه خانه فخب تصفیه می گردد و افتتاح تصفیه خانه منطقه جنوبی رشت که عملیات احداث آن از امروز شروع شده، سبب افزایش 50 درصدی تصفیه فاضلاب شهر رشت می گردد.

حاجی پور رئیس شورای اسلامی و حاج محمدی شهردار رشت نیز هر یک در سخنانی برنامه های محوری شهر برای جمع آوری فاضلاب ها، پسماند ها و شیرابه سراوان را تشریح کردند و ابراز امیدواری کردند با توجه به طرح ها و برنامه های در دست اجرای شهرداری، تا 6 ماه آینده معضل شیرابه سراوان و دفع غیر بهداشتی زباله در این منطقه بطور کامل رفع گردد.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 638

به "ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید