روباتی که گواهینامه خلبانی دارد

به گزارش مجله ستاره، روباتی که قادر است به طور مستقل راهنمایی یک هواپیما را برعهده بگیرد، گواهینامه خلبانی خود را دریافت نموده و نخستین پرواز خود را انجام داد.

روباتی که گواهینامه خلبانی دارد

سیستم بدون سرنشین مبدل هواپیمای ROBOpilot برخلاف سیستم خلبان اتوماتیک رایج، به معنای واقعی کلمه کنترل هواپیما را در دست می گیرد به این معنا که با استفاده از بازوهای روباتیک پدال های هواپیما را فشار داده و فرمان را راهنمایی می نماید. این روبات همچنین با استفاده از یک سامانه بینایی رایانه ای (computer vision system) اطلاعات موجود بر روی صفحه کنترل هواپیما را می خواند.

این روبات جایگزین جایگاه خلبان، می تواند بدون دخالت انسان هواپیما را از زمین بلند نموده، آن را راهنمایی کند و در نهایت فرود آورد.

سیستم ROBOpilot توسط شرکت آمریکایی DZYNE Technologies به عنوان روشی ساده برای ساخت هر نوع از هواپیماهای خودران ساخته شده است.

از این سیستم می توان برای حمل بار، ورود به محیط های خطرناک، جاسوسی، نظارت و ماموریت های شناسایی استفاده کرد.

ROBOpilot گواهینامه خلبانی هواپیماهای سبک را کسب نموده و نخستین پرواز خود را در تاریخ 9 اوت در ایالت یوتای آمریکا انجام داد. چند هفته بعد نخستین سانحه خود را تجربه کرد و آسیب دید؛ هر چند شدت این آسیب هنوز روشن نیست.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 389

به "روباتی که گواهینامه خلبانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباتی که گواهینامه خلبانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید