بزرگترین حقه بازی دنیا فوتبال چه بود؟

به گزارش مجله ستاره، روبرتو روخاس در دیدار شیلی و برزیل برای لغو کردن بازی با چاقو به خود آسیب رساند اما فیفا متوجه این موضوع شد و سنگین ترین جریمه را برایش در نظر گرفت.

بزرگترین حقه بازی دنیا فوتبال چه بود؟

به گزارش مجله ستاره، روبرتو روخاس ملقب به ال کوندور (کرکس) دروازه بان بزرگی بود. او برای تیم کولو کولو، بزرگترین تیم شیلی بازی می کرد. همچنین از دروازه تیم ملی کشورش نیز حفاظت می کرد. از او به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های دنیا یاد می شد. از علاقه مندی رئال مادرید به روخاس نیز صحبت می شد. او از همه لحاظ دروازه بان کاملی بود. تمرینات اختصاصی انجام می داد و سعی می کرد بتواند به بهترین شکل ممکن ضربات آزاد را مهار کند. سوم سپتامبر 1989 بازی خیلی سختی را پیش رو داشت. شیلی باید در ماراکانا برابر برزیل قرار می گرفت. این بازی برای صعود به جام دنیای 1990 معین نماینده بود. برای برزیل تساوی کافی بود اما شیلی برای صعود به برد احتیاج داشت. ماراکانا پر از تماشاگر بود.

در دقیقه 49 گارکا دروازه شیلی را باز کرد. شرایط برای این تیم بدتر شد اما 20 دقیقه بعد تصاویر تلویزیونی بازی را رها کرد و روخاس را نشان داد که روی زمین افتاده بود و دستانش را روی صورتش گرفته بود. در کنارش یک مواد منفجره دیده می شد که به نظر می رسید از آن آسیب دیده است. ماساژور وارد زمین شد و هم تیمی هایش به دور او جمع شدند. صورتش غرق خون بود. شیلی دیگر بازی نکرد و داور خاتمه بازی را بیان کرد. نتیجه بازی ناتعیین ماند.

با این حال یک روز بعد همه چیز تعیین شد. تصاویر یک دوربین نشان داد که مواد آتش زا در فاصله سه متری روخاس افتاده است و با او برخوردی نداشته است. او از این اتفاق بهره برد تا خود را مرده نشان دهد اما قضیه خون چه بود؟ خیلی زود هم این موضوع روشن شد. ماساژور متوجه یک شیء (چاقو) در زیر دستکش روخاس شده بود. این ماجرا تا زوریخ هم کشیده شد و برزیل برای تبرئه خود همه کار کرد. آن ها شرح دادند که مواد آتش زا باعث بریدگی نمی گردد. در نهایت فیفا رأی خود را بیان کرد و تنبیه سختی را برای روخاس و تیم ملی شیلی در نظر گرفت.

دروازه بان شیلیایی برای همواره از فوتبال محروم شد. فیفا همچنین اجازه نداد شیلی در مرحله مقدماتی جام دنیای 1994 شرکت کند. علاوه بر این آراونا را برای پنج سال و برای همواره از مربیگری در عرصه بین المللی محروم کرد. برای آستنگو (کاپیتان شیلی) پنج جلسه محرومیت در نظر گرفت. همچنین دنی رودریگس را برای همواره از فوتبال محروم کرد. روخاس نسبت به این شرایط واکنش نشان داد و ادعای بی گناهی کرد. او گفت: این کار را با من کردند چون من اهل شیلی هستم. اگر من برزیلی بودم این کار را نمی کردند.

با گذشت زمان روخاس اعتراف کرد. آستنگو و او اظهار کردند که قصد داشتند بازی را لغو نمایند چون تنها راه نجاتشان بود. با این حال چاره ای جز اعتراف نداشتند. او تا سال ها بعد تنها 20 دقیقه بازی کرد. زامورانو برای گرامیداشتش او را به تیم ستاره های دنیا دعوت کرد. استادیوم شیلی از او به بهترین شکل استقبال کرد و روخاس در حالی این شعارها را می شنید که اشک از چشمانش سرازیر شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 170

به "بزرگترین حقه بازی دنیا فوتبال چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین حقه بازی دنیا فوتبال چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید