برادرزاده ام در قم تایید صلاحیت شد در گرمسار رد صلاحیت!

به گزارش مجله ستاره، غلامرضا کاتب نماینده اصولگرای مردم گرمسار در نشست علنی امروز مجلس در جریان آنالیز ماده چهار طرح اصلاح قانون انتخابات، با ارائه پیشنهادی مبنی بر اینکه مبنای التزام به اسلام اقرار فرد باشد، گفت: مهمترین اصل در نظام جمهوری اسلامی اعتماد عمومی است بعضا مطرح می نمایند که چرا مجلس در این شرایط به این موارد می پردازد و باید به شرایط معیشت مردم رسیدگی کند. مردم از ما می خواهند که عدالت و آزادی در مجلس ذبح نشود و وظیفه ما است که اجازه ندهیم هرکسی بر اساس نظرات شخصی خود نظر ندهد.

برادرزاده ام در قم تایید صلاحیت شد در گرمسار رد صلاحیت!

به گزارش خبرآنلاین، او ادامه داد: پیشنهادی که بنده دادم با آقای امیرابادی مطرح کردم و ایشان گفتند در بحث ابراز وفاداری اقرار می گردد، اما در بحث التزام نمی گردد.

کاتب گفت: ما در اینجا آورده ایم در ابراز وفاداری به اسلام و نظام ملاک تشخیص آن چیست. یک حقوق دان که تشخیص هم ندارد می گوید تو التزام نداری کاندیدا می گوید دارم، اما حقوقدان نمی پذیرد اینجا ملاک چیست؟ هرچیزی که بگوید که اختیار دست حقوقدان شورای نگهبان است و خودش عمل می نماید و انتخابات را بر اساس سلیقه خود مهندسی می نماید و می گوید من مهندسی نکردم من به عنوان نمونه می گویم در همین انتخابات برادرزاده ام در حوزه انتخابیه قم با 32 سال سن تائید شد وقتی من رد صلاحیت شدم او را منتقل کردیم گرمسار، اما وقتی منتقل شد او را ردصلاحیت کردند. خب مهندسی یعنی چه؟ یعنی همین؟

او همچنین گفت: پیشنهادم این است که ابراز وفاداری باید بر اساس اقرار فرد باشد و در اسلام هم همین است وقتی طرف شهادتین را خواند می گویند مسلمان است، اما در نظام جمهوری اسلامی ایران بالا 130 نماینده را به عناوین مختلف ردصلاحیت می کنیم. ما قانون گذار هستیم و باید قانون را باید به گونه ای بنویسیم که نتوانند از آن برداشت سلیقه ای نمایند یا مهندسی نمایند و به نظام ضربه بزنند و اعتماد را از مردم بگیرند.

کاتب در پاسخ به پژمانفر نیز گفت: پژمانفر می گوید مردم تشخیص می دهند باید بگویم شما دارید تائید می کنید و مردم آنچه شما تائید می کنید را تشخیص می دهند وقتی شما افراد را تائید نمی کنید مردم کجا تشخیص بدهند شما دارید به جای مردم تشخیص می دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 974

به "برادرزاده ام در قم تایید صلاحیت شد در گرمسار رد صلاحیت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادرزاده ام در قم تایید صلاحیت شد در گرمسار رد صلاحیت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید