ویلا سازی: باغ های باورنکردنی ژاپن؛ زیبایی شناسی ژاپنی

به گزارش مجله ستاره، باغ ژاپنی، سبک خاصی از باغ سازی است که طرح های آن ها برگرفته از ایده های زیبایی شناسی و فلسفی ژاپن است، از تزئین مصنوعی اجتناب می نمایند و تاکید بر چشم اندازهای طبیعی است.

ویلا سازی: باغ های باورنکردنی ژاپن؛ زیبایی شناسی ژاپنی

جهت دریافت خدمات ویلا سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

طبق گزارش منتشر شده به وسیله این موزه، امتیازات به وسیله مجله باغبانی ژاپن اعطا شده است که نشریه ای آمریکایی در خصوص باغ های ژاپنی است. باغ های این موزه زیبا از میان 900 مکان مختلف در سرتاسر ژاپن به عنوان بهترین باغ ژاپن انتخاب شدند. برای پانزدهمین سال پیاپی، باغ های موزه آداچی پیروز به کسب بهترین جایگاه در رتبه بندی باغ های ژاپن در سال 2017 شدند.

موزه آداچی، مجموعه ای بزرگ از هنر مدرن ژاپن است که بسیاری از آثار یوکویاما تایکان، هنرمند مشهور، را نگهداری می نماید. اما یکی از جاذبه های اصلی آن، شش باغ بزرگ است که فقط از پشت شیشه به آن ها نگاه کرد، گویی آن ها تابلوهایی نقاشی هستند که روی دیوار موزه نصب شده اند. مساحت باغ ها در حدود 165000 مترمربع است و می توان شاهد تغییرات آن ها در طول فصل ها بود. این موزه در یاسوگی در استان شیمان قرار گرفته است و اطراف باغ ها را چشم انداز زیبایی از کوه ها فرا گرفته است. باغ ها شامل یک باغ خشک، یک باغ خزه، یک باغ با سنگریزه های سفید و چند مکان زیباتر است که حتی کسانی که اطلاعات کمی در خصوص این سبک باغبانی دارند را تحت تاثیر قرار می دهد.

این مجله دو ماهانه، باغ های ژاپنی را به همه دنیا معرفی می نماید و هر سال، بر اساس قضاوت کارشناسان، بر پایه معیارهایی مانند کیفیت باغ، حمایت از بازدیدکنندگان و ارتباط باغ با ساختمان های اطراف، اقدام به رتبه بندی باغ ها می نماید. موزه هنر آداچی، باغ هایی در Katsura Rikyū در کیوتو، Yamamoto-tei در توکیو، هتل هیان در کیوتو و Kasui-en Minami در شیمان بنا نموده است.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1991

به "ویلا سازی: باغ های باورنکردنی ژاپن؛ زیبایی شناسی ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلا سازی: باغ های باورنکردنی ژاپن؛ زیبایی شناسی ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید