بازگشت استقلال به تنظیمات کارخانه یا تساوی هوش مندانه؟

به گزارش مجله ستاره، برخی از بینندگانی که بازی 5-2 هفته پیش این دو تیم را دیده بودند و انتظار یک پیروزی پرگل را می کشیدند از این نمایش محتاطانه استقلال گله مند شدند اما نیمه دوم هم این الاهلی بود که اشتیاق بیشتری برای پیروزی داشت.

بازگشت استقلال به تنظیمات کارخانه یا تساوی هوش مندانه؟

خبرنگاران؛ احسان محمدی- بازی استقلال مقابل الاهلی عربستان با یک شگفتی شروع شد. شرطه عراق تیمی که در بازی های گذشته ناامیدنماینده ظاهر شده بود توانست 2-1 الدوحیل را شکست دهد تا تیم قدرت مند قطری از رقبا فاصله نگیرد و 8 امتیازی بماند. حالا استقلال با یک پیروزی مقابل الاهلی می توانست با دو امتیاز بیشتر به صدر برود و به عنوان تیم اول شانس صعود داشته باشد.

اما فرایند بازی این را نشان نمی داد. هافبک های استقلال شباهتی به بازیکنان پنج بازی قبل نداشتند. خسته، نفس بریده و انگار خالی شده از انرژی. این نشان دهندۀ فشاری است که بر بازیکنان وارد شده است، ما عادت به این سبک (هر سه روز یک بازی) نداریم و همین امر باعث شد تا الاهلی نمایشی پیروز تر داشته باشد. نمایش عبدالرحمان غریب و ادریس فتوحی چشم نواز بود و به خوبی توانستند خط هافبک استقلال را به عقب هل بدهند. در این نیمه اگر درخشش رشید مظاهری نبود آبی ها حتی گل دریافت می کردند. یک بار توپ را تیر دروازه به زمین برگرداند محمد العویس دروازه بان الاهلی شوت زمینی مهدی قایدی را مهار کرد.

بعضی از بینندگانی که بازی 5-2 هفته پیش این دو تیم را دیده بودند و انتظار یک پیروزی پرگل را می کشیدند از این نمایش محتاطانه استقلال گله مند شدند اما نیمه دوم هم این الاهلی بود که اشتیاق بیشتری برای پیروزی داشت. بعضی از طرفداران در شبکه های اجتماعی این سبک بازی استقلال را بازگشت به تنظیمات کارخانه لقب دادند. چیزی شبیه همان سبکی که تیم محمود فکری بازی می کرد اما در مقابل کسانی این سبک را هوش مندانه عنوان کردند، اینکه تیم گل نخورد و بتواند با پیروزی مقابل الشرطه به صعود امیدوار گردد.

در نیمه دوم علاوه بر بی دقتی مهاجمان الاهلی باز هم رشید مظاهری چند مهار درخشان و اثرگذار داشت. بازیکنان تعویضی فرهاد مجیدی نتوانستند فشار را از روی خط دفاع بردارند و خستگی داشت اندک اندک تیم را از پا در می آورد که داور ژاپنی سوت انتها را به صدا در آورد. یک تساوی بدون گل برای دو تیم که هر دو را به امتیاز هشت رساند. حالا گروه C مسابقات سه تیم هشت امتیازی دارد که تنها در تفاضل گل با هم اختلاف دارند. این امر مسابقات روز آخر را حساس تر می نماید.

در حالی که تمام شب بحث بر سر اینکه بالاخره تفاضل گل معین نماینده تیم اول است یا بازی رودر رو در جریان بود، نکته کلیدی این است که استقلال باید بازی با الشرطه را پیروز گردد. عراقی ها حتی در همان دیداری که از ابتدا ده نفره شدند تیمی سخت کوش و جنگنده بودند، بعید است حریفی از پیش بازنده باشند و خوش خیالی است اگر با این بدن های خسته از همین امروز سه امتیاز را به کیسه استقلال بریزیم. از سوی دیگر دوم شدن در گروه به شدت به نتایج سایر گروه ها بستگی دارد و این را فرهاد مجیدی و کادر فنی اش بهتر از همه می دانند.

فارغ از فضای هواداری که معمولاً در چنین اوقاتی انتظار بازی هجومی و پیروزی دارند، مربیان به صعود فکر می نمایند و در رقابت هایی که بی شباهت به شطرنج نیست به خودشان این حق را می دهند که بازی زیبا را فدای یک نتیجه حسابگرانه نمایند. قصه این مسابقات برای تراکتور و استقلال هنوز ادامه دارد. پرسپولیس اما بارش را با اطمینان بست و تجربه به ما می گوید هر وقت تیم های ایرانی با اطمینان به زمین رفته اند، حریف را راضی نموده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1619

به "بازگشت استقلال به تنظیمات کارخانه یا تساوی هوش مندانه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت استقلال به تنظیمات کارخانه یا تساوی هوش مندانه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید