افشای لوکیشن کاربران آیفون به دلیل باگ اپل مپس؟

به گزارش مجله ستاره، زومیت نوشت: اپل در بیانیه ای می گوید گزارش های مبنی بر افشای لوکیشن کاربران آیفون در نتیجه باگ امنیتی سرویس اپل مپس، حقیقت ندارند.

افشای لوکیشن کاربران آیفون به دلیل باگ اپل مپس؟

اپل ماه گذشته iOS 16.3 را با چند قابلیت نو و بهبودهای امنیتی منتشر کرد. یکی از باگ هایی که از طریق این به روزرسانی برطرف شد، مربوط به سرویس اپل مپس بود. گزارش های ضدونقیض اعلام کردند باگ موردبحث به اپلیکیشن ها امکان می داد تنظیمات حریم خصوصی آیفون را دور بزنند.

اپل در بیانیه ای که برای 9to5Mac ارسال کرده است می گوید آسیب پذیری اپل مپس هیچ خطری متوجه کاربران آیفون نکرد. این شرکت همچنین گفت گزارش های مبنی بر دسترسی یک شرکت برزیلی به لوکیشن کاربران از طریق باگ iOS 16.2 حقیقت ندارد: این گفته که آسیب پذیری اپل مپس می توانسته اپلیکیشن ها را قادر به دور زدن تنظیمات حریم خصوصی کاربران آیفون کند، نادرست است.

اپل می گوید بهره برداری از آسیب پذیری امنیتی اپل مپس صرفا از طریق اپلیکیشن های سندباکس نشده macOS امکان پذیر بود، اما بررسی ها نشان می دهد که هیچ فردی پیروز به بهره برداری از آسیب پذیری نشده است. جزئیات این آسیب پذیری را نخستین بار یک پژوهشگر امنیتی منتشر کرد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2200

به "افشای لوکیشن کاربران آیفون به دلیل باگ اپل مپس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای لوکیشن کاربران آیفون به دلیل باگ اپل مپس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید