نتایج ایران در سرانجام روز یازدهم، شش مدال، ایران را به قزاقستان نزدیک کرد

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به اینچئون، در یازدهمین روز از بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی، کاروان ایران پیروز شد توسط حبیب الله اخلاقی و مهدی علیاری در کشتی فرنگی، احسان حدادی در پرتاب دیسک و مسعود حجی زواره به 4 مدال طلا دست یابد.

نتایج ایران در سرانجام روز یازدهم، شش مدال، ایران را به قزاقستان نزدیک کرد

همچنین سعید عبدولی که با حق خوری داوران از رسیدن به فینال باز ماند، در نهایت به مدال برنز وزن 71 کیلوگرم کشتی فرنگی دست یافت. سوسن حاجی پور هم در دیدار نیمه نهایی وزن 53- کیلوگرم مقابل حریفی از چین تایپه باخت و به مدال برنز رسید.

با توجه به کسب این مدال ها، کاروان ایران در سرانجام روز یازدهم بازی های آسیایی، صاحب 14 مدال طلا، 11 نقره و 10 برنز شد و صندلیش در رتبه پنجم این بازی ها را قطعی کرد.

درخشش تیم های کبدی مردان و زنان

تیم ملی کبدی بانوان ایران با شکست چین تایپه به مرحله نیمه نهایی راه یافت و مدال برنز خود را قطعی کرد.

تیم ملی کبدی مردان ایران نیز در دومین رقابت خود در بازی های آسیایی اینچئون مقابل تیم کره جنوبی میزبان این بازی ها به پیروزی دست یافت و ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی، برنز خود را قطعی کرد.

حذف کرمی، طلای حجی زواره و برنز حاجی پور

یوسف کرمی سرگروه تیم ملی تکواندو ایران که یکی از شانس های کسب مدال طلا در هفدهمین دوره بازی های آسیایی بود، در اولین مبارزه خود برابر حریفی از ازبکستان باخت تا وداع تلخ و زودهنگامی با این دوره از بازی ها داشته باشد.

مسعود حجی زواره که با کسب سه پیروزی متوالی راهی دیدار سرانجامی وزن 74- کیلوگرم شده بود، در جدال برای کسب مدال طلای هفدهمین دوره بازیهای آسیایی به مصاف نیکیتا رافائلوویچ از ازبکستان رفت و با پیروزری مقابل این حریف در راند طلایی به مدال طلا دست یافت.

در وزن 53- کیلوگرم رقابتهای تکواندو بانوان در هفدهمین دوره بازی های آسیایی، سوسن حاجی پور که با دو پیروزی به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود، در این مرحله مقابل یانگ ون از چین تایپه با نتیجه 5 بر صفر باخت و به نشان برنز دست پیدا کرد.

2 طلا و یک برنز در کشتی فرنگی

حبیب الله اخلاقی در دیدار فینال وزن 80 کیلوگرم کشتی فرنگی بازی های آسیایی برابر تسوکاسا تسوروماکی از ژاپن نفر دوم بازی های آسیایی گوانجو ایستاد و توانست با نتیجه 5 بر یک بر حریف غلبه نموده و نخستین طلای کشتی فرنگی ایران در این بازی ها را بنام خود ثبت کند.

مهدی علیاری در دیدار فینال وزن 98 کیلوگرم کشتی فرنگی بازی های آسیایی برابر ژائو دی از چین نهاده شد و پیروز شد با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف چینی خود بگذرد و طلای این بازی ها را بر گردن آویزد.

سعید عبدولی که با ناداوری از رسیدن به فینال بازماند، در دیدار رده بندی وزن 71 کیلوگرم کشتی فرنگی بازی های آسیایی برابر یاداو از هند نهاده شد و پیروز شد با پیروزی 6 بر صفر مدال برنز این بازی ها را کسب کند.

پرتاب احسان حدادی هم به طلا تبدیل شد

در مسابقات پرتاب دیسک نیز احسان حدادی در پرتاب نخست دیسک را 56 متر و 37 سانتی پرتاب کرد و در پرتاب دوم هم رکورد 65 متر و 11 سانتی متر را به نام خود ثبت کرد.پرتاب سوم وی خطا بود و در پرتاب چهارم نیز رکورد 63 متر و 77 سانتی متر را ثبت کرد و پیش از سرانجام رقابت ها، طلای خود را قطعی کرد.پرتاب پنجم وی 64 متر و 89 سانتی متر بود و حدادی در پرتاب ششم نیز رکورد 64 متر و 47 سانتی متر را ثبت کرد. محمد صمیمی در این ماده چهارم شد.

مریم طوسی در دوی 200 متر با زمان 23 ثانیه و 66 صدم ثانیه فینالیست شد. همچنین در مرحله مقدماتی دوی 200 متر مردان نیز حسن تفتیان با رکورد 21 ثانیه و 39 صدم ثانیه در گروه خود دوم شد و به نیمه نهایی صعود کرد. ابارقی هم جواز حضور در نیمه نهایی را کسب کرد.

سجاد مرادی نیز با تشخیص کادر پزشکی از شرکت در دوی 800 متر انصراف داد..

هادی سپهرزاد در ماده دوی 100 متر دهگانه بازی های آسیایی اینچئون کار خود را شروع کرد و در اولین ماده این رشته به مقام دومی رسید. سپهرزاد در گروه خود با زمان 11.14 دوم شد. در پرش طول سپهرزاد با 6.75 در رده نهم نهاده شد. در ماده پرتاب وزنه وی با پرتابی معادل 15.78 اول شد و 838 امتیاز به دست آورد. در پرش ارتفاع رکورد 1.90 را ثبت و 714 امتیاز کسب کرد. سپهرزاد در آخرین ماده روز نخست با زمان 50.85 در دوی 400 متر در رده چهارم نهاده شد.

دو مدال برنز بوکس قطعی شد

جاسم دلاوری بوکسور وزن 91+ کیلوگرم تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی اینچئون با برد مقابل حریف کره جنوبی خود به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. ضمن اینکه سجاد محرابی بوکسور وزن 75 کیلوگرم تیم ملی ایران در بازی های آسیایی اینچئون با باخت مقابل حریف قزاقستانی خود از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.

علی مظاهری هم نماینده وزن 91 کیلوگرم تیم ملی ایران در مصاف با بوکسور مغولستان به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن مدال برنز خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دوچرخه سواران کوهستان ایران در رده های نهم و دهم

فراز شکری و پرویز مردانی در فینال کراس کانتری دوچرخه سواری به ترتیب به رتبه های نهم و دهم رسیدند.

تیم ملی تنیس روی میز ایران از سد قطر گذشت

رقابتهای تنیس روی میز بازی های آسیایی از صبح امروز شروع شد که طی آن تیم ملی ایران متشکل از نوشاد عالمیان و افشین نوروزی در نخستین بازی خود به مصاف قطر رفت و این تیم را در سه ست متوالی از پیش روی برداشت. تیم کشورمان به ترتیب با امتیازات 11 بر 7، 12 بر 10 11 بر 6 این تیم را شکست داد.

احمد احمدی در بادبانی نهم شد

دور یازدهم و دوازدهم مسابقات بادبانی در ماده لیزر امروز برگزار گردید و مدال آوران این رشته نیز تعیین شدند. نمایندگان کره جنوبی، مالزی و سنگاپور به ترتیب اول تا سوم شدند. احمد احمدی تنها نماینده ایران در سرانجام 12 دور از برگزاری این مسابقه صندلی نهم را کسب کرد.

جدول رده بندی بازی های آسیایی:

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی های آسیایی:

مدال طلا:

نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین - دوچرخه سواری)، بهداد سلیمی (وزنه برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی (کشتی آزاد)، مسعود اسماعیل پور (کشتی آزاد)، میثم مصطفی جوکار (کشتی آزاد)، پرویز هادی (کشتی آزاد)، مسعود حاجی زواره (تکواندو)، احسان حدادی (دوومیدانی - پرتاب دیسک) و حبیب الله اخلاقی و مهدی علیاری (کشتی فرنگی).

مدال نقره:

نرجس امام قلی نژاد (تیراندازی)، الهه منصوریان (ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی (وزنه برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی (دوچرخه سواری)، احمدرضا طالبیان (کایاک تک نفره قایقرانی) و علی آقامیرزایی و سعید فضل الله (کایاک قایقرانی) و عزت الله اکبری (کشتی آزاد).

مدال برنز:

سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان، تیم کامپوند مردان، حسین عسگری (دوچرخه سواری)، آرزو حکیمی (کایاک تک نفره قایقرانی)، عادل مجللی (کانو قایقرانی)، سوسن حاجی پور (تکواندو) و سعید عبدولی(کشتی فرنگی).

هفدهمین دوره بازیهای آسیایی تا روز 12 مهرماه ادامه خواهد داشت و کاروان ورزش ایران در رشته های کشتی فرنگی، کاراته، والیبال، بسکتبال و حتی بوکس شانس کسب مدال طلاست و به نظر می رسد در روزهای آینده ورزش ایران می تواند خود را به بیست مدال طلای دوره گذشته برساند. البته کسب عنوان چهارمی دوره گذشته به عملکرد ورزشکاران قزاقستان نیز بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 387

به "نتایج ایران در سرانجام روز یازدهم، شش مدال، ایران را به قزاقستان نزدیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج ایران در سرانجام روز یازدهم، شش مدال، ایران را به قزاقستان نزدیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید