بازگشت 2245 هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال

به گزارش مجله ستاره، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور گفت: با پیگیری اجرا شده، سند یک پلاک دیگر از قله دماوند به مساحت 2245 هکتار به نام سازمان جنگل ها و مراتع کشور صادر شد.

بازگشت 2245 هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود منصور در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: کوه دماوند جزو انفال و متعلق به بیت المال و ثروتی بین نسلی است.

وی گفت: مجموع آن چیزی که به عنوان کوه دماوند می شناختیم 10 پلاک ثبتی با مساحت 18 هزار و 200 هکتار بود که با تلاش سازمان جنگل ها و مراتع و کمک سازمان ثبت و اسناد املاک کشور، سند 8 پلاک به مساحت 14 هزار و 200 هکتار به نام این سازمان صادر شد.

وی گفت: در ماه اخیر توانستیم یک پلاک دیگر به مساحت 2245 هکتار که در واقع همان پلاک نهم است را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سند بگیریم که مجموع اراضی تحت تصرف سازمان ملی جنگل ها و بازگشت داده شده به بیت المال امروز به 16 هزار و 500 هکتار رسیده است.

وی افزود: تنها یک پلاک دیگر از قله دماوند به جای مانده که مساحت آن هزار و 600 هکتار است و در تلاش هستیم و امیدواریم با تعاملی که با سازمان ثبت و سازمان اوقاف داریم سند آن را هم به نام سازمان جنگل ها و مراتع صادر شود.

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع در خاتمه گفت: آن بخش هایی از قله دماوند که سابقه مستثنیات و غیر ملی و بخشی هم که سابقه وقفیت دارد برای ما محترم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1878

به "بازگشت 2245 هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت 2245 هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید