پوتین و بن سلمان بر سر یکدیگر فریاد زدند؛ ولیعهد عربستان تهدید به جنگ کرد!

به گزارش مجله ستاره، این مکالمه تلفنی قبل از نشست اوپک در ششم مارس صورت گرفت. در این نشست بزرگترین صادرکنندگان نفت در توافق بر سر کاهش فراوری به رغم کاهش تقاضای جهانی به خاطر شیوع کرونا ناکام خوردند.

پوتین و بن سلمان بر سر یکدیگر فریاد زدند؛ ولیعهد عربستان تهدید به جنگ کرد!

سایت میدل ایست آی گفت، قبل از نشست اخیر اوپک و شکست اعضا در رسیدن به توافقی درباره کاهش فراوری نفت، درگیری لفظی میان محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین رخ داد.

منابعی به سایت میدل ایست آی گفتند: ماه میلادی گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان تماس تلفنی داشتند که این گفتگوی تلفنی به یک درگیری لفظی شدید میان دو طرف تبدیل شد و همین مسئله موجب نزاع میان دو طرف شده و عربستان تصمیم به افزایش فراوری نفت گرفت و افزایش فراوری نفت موجب پایین آمدن قیمت آن شد.

این مکالمه تلفنی قبل از نشست اوپک در ششم مارس صورت گرفت. در این نشست بزرگترین صادرکنندگان نفت در توافق بر سر کاهش فراوری به رغم کاهش تقاضای جهانی به خاطر شیوع کرونا ناکام خوردند.

یک مسئول سعودی گفت: قبل از این نشست پوتین و محمد بن سلمان مکالمه تلفنی داشتند محمد بن سلمان خشمگین بود و هشدار داد و بعد تهدید کرد اگر توافقی حاصل نشود عربستان جنگ قیمت ها را شروع خواهد نمود. در این مکالمه دو طرف صدایشان را روی یکدیگر بلند کردند. پوتین با این هشدار مخالفت کرد و مکالمه به انتها رسید.

میدل ایست آی گفت: محمد بن سلمان قبل از تماس با پوتین با جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تماس گرفت. کوشنر از محمد بن سلمان نخواست با پوتین تماس بگیرد اما او در جریان این تماس بود و به آن اعتراضی نکرد.

قیمت نفت بعد از نشست اخیر اوپک و شکست کشورها در توافقی درباره کاهش فراوری به شدت پایین آمده است

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 944

به "پوتین و بن سلمان بر سر یکدیگر فریاد زدند؛ ولیعهد عربستان تهدید به جنگ کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین و بن سلمان بر سر یکدیگر فریاد زدند؛ ولیعهد عربستان تهدید به جنگ کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید