نشانه های اختلافات شدید عربستان و امارات به روایت محمدعلی الحوثی

به گزارش مجله ستاره، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تاکید نمود فرماندهی عربستان به جای امارات بر نیروهای ائتلاف عربی در عدن پایتخت موقت عدن اوج اختلاف فیمابین این دو رکن ائتلاف متجاوزان علیه یمن را فاش کرد.

نشانه های اختلافات شدید عربستان و امارات به روایت محمدعلی الحوثی

محمد علی الحوثی از مقامات جنبش انصار الله یمن روز یکشنبه به موضوع باز استقرار نیروهای ائتلاف عربی در شهر عدن به نحوی که این نیروها تحت کنترل عربستان به جای امارات باشند واکنش نشان داد.

به گزارش وبگاه خبری اسپوتنیک، الحوثی که رئیس کمیته عالی انقلاب یمن است در توئیتی در حساب توئیتر خود گفت: بیانیه ائتلاف آمریکایی-سعودی و اماراتی درباره اینکه عربستان به جای امارات فرماندهی نیروهای هوادار ائتلاف در عدن را برعهده می گیرد تایید می نماید که اختلاف بین آنها در اوج واقع شده است.

وی اضافه کرد: اگر غیر این بود نیروهای اماراتی تحت فرماندهی عربستان بودند و اعلام عدم احتیاج به آنها نمی شد، اما همینکه در بیانیه ائتلاف عربی، از خدمات امارات در مدت گذشته قدردانی شده تایید کننده (اختلاف بین آنها) است.

فرماندهی ائتلاف سعودی روز یکشنبه ادعا کرد: در چارچوب کوشش های مستمر برای هماهنگی برنامه های عملیات نظامی و امنیتی در یمن، تشدید کوشش های انسانی و یاری رسانی، افزایش کوشش ها برای تأمین آبراه های سواحل یمن و مقابله با تروریسم در تمام اراضی یمن باز استقرار نیروهای ائتلاف در عدم به اتمام رسید تا تحت فرماندهی عربستان باشند و استقرار مجدد آن بر اساس احتیاجهای عملیات فعلی باشد.

فرماندهی ائتلاف سعودی در ادامه از کوشش های تمام نیروها به ویژه نیروهای اماراتی که در موفقیت برنامه های آماده شده برای اجرای مأموریت های عملیاتی سهیم بوده اند، قدردانی کرد.

نیروهای اماراتی از آگوست کنترل بیشتر مراکز مهم در عدن را در دست گرفته بودند؛ پس از آنکه ریاض بیش از یک ماه میان دولت مستعفی یمن و المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات میانجی گری کرد در نهایت آدینه (دو روز پیش) رسانه ها از توافق میان این دو طرف خبر دادند.

فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 536

به "نشانه های اختلافات شدید عربستان و امارات به روایت محمدعلی الحوثی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های اختلافات شدید عربستان و امارات به روایت محمدعلی الحوثی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید