لباس های سنتی ایران و افغانستان راهی کانادا شدند

به گزارش مجله ستاره، همیشه زمینه های توسعه روابط فرهنگی، شناسایی ارزش ها و اشتراکات و نیز معرفی میراث و دیگر ارزش های مشترک فرهنگی میان ایران و افغانستان وجود داشته و در این میان، سبک پوشش یکی از مهم ترین جلوه گاه های این اشتراکات است.

لباس های سنتی ایران و افغانستان راهی کانادا شدند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

معرفی لباس های سنتی ایران و افغانستان در فستیوال راه ابریشم ونکوور کانادا از مهم ترین اخبار حوزه مد و لباس طی هفته گذشته بود که بدون شک تداوم این رویدادها می تواند در معرفی و ترویج هویت فرهنگ مدار ایران و دیگر کشورهای منطقه اثرگذار باشد.

در این رویداد، نمایشی از لباس های سنتی ایران و افغانستان توسط سارا تبریزی و گروه او در فستیوال سالانه راه ابریشم ونکوور کانادا به اجرا گذاشته شد.

فستیوال راه ابریشم باهدف ایجاد رابطه و تعامل بیشتر میان فرهنگ های مختلفی در کشور کانادا برگزار و در این رویداد، گروه های مختلف هنری از کشورهایی چون ژاپن، ایران، روسیه، چین، هند، بلغارستان، مالزی، اسپانیا، قزاقستان، تایلند، مراکش و ایتالیا حضور به هم رساندند.

سارا تبریزی در خصوص این اجرا ضمن شرح در خصوص پیشینه هرکدام از این لباس ها و معرفی آن ها درباره لباس خود که نمایشگر فرهنگ و هنر افغانستان است، اظهار داشته است که به عنوان یک ایرانی تصمیم گرفته که خود لباس افغانستان بر تن کند تا جدای از ادای احترام به یک کشور همسایه که به زبان فارسی سخن می گویند، یک پیوند صمیمانه تر بین دو کشور که تشابهات فرهنگی و زبانی بسیار دارند ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 451

به "لباس های سنتی ایران و افغانستان راهی کانادا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس های سنتی ایران و افغانستان راهی کانادا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید