فقط 3 درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند

به گزارش مجله ستاره، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: فقط حدود سه درصد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری توانسته اند تسهیلات کرونایی دریافت نمایند و با توجه به اینکه همه رانندگان هنوز پیروز به ثبت نام در سامانه کارا نشده اند درخواست تمدید مهلت آن را داده ایم که امیدواریم با این درخواست موافقت گردد.

فقط 3 درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند

به گزارش مجله ستاره به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی که تا حدود 80 درصد در ایام نوروز و تعطیلات قبل از آن ارزیابی شده بود رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری از این مسئله متضرر شدند و مانند دیگر مشاغل کسب و کار آن ها نیز با مشکل روبرو شد.

نهایتا عبدالهاشم حسن نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تصویب و تخصیص اعتبار حدود 700 میلیارد تومانی برای 113 هزار و 51 نفر راننده مسافری بین شهری در ستاد ملی مقابله با کرونا اطلاع داد که مقرر شد این رانندگان تسهیلات شش میلیون تومانی را با کارمزد 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه از تیرماه دریافت نمایند.

اما به نظر می رسد فرایند ثبت نام و پرداخت این تسهیلات به کندی صورت می گیرد. چرا که داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این باره به ایسنا گفت: تسهیلات کرونایی و فرایند پرداخت آن به کندی صورت می گیرد و با وجود اینکه تعداد زیادی از رانندگان ثبت نام کردند سایت و سامانه کارا جواب نمی دهد و با مسائلی روبرو است.

وی اضافه کرد: از میان حدود 113 هزار نفر راننده مسافری بین شهری که در ناوگان حمل و نقل عمومی مشغول به کار هستند تنها حدود 4000 نفر پیروز شدند تا امروز تسهیلات شش میلیون تومانی کرونایی را دریافت نمایند که حدود سه درصد از کل رانندگان می گردد و از آنجا که تا پنجم مردادماه مهلت ثبت نام برای آن ها در سامانه کارا مشخص شده بود درخواست کردیم تا این مهلت تمدید گردد و همه رانندگان بتوانند در این سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

باقرجوان همچنین درباره بعضی مسائل بوجود آمده در پرداخت تسهیلات بانکی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا به رانندگان اظهار کرد: بعضی از بانک ها با وجود مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سخت گیری می نمایند و تضامینی غیر از آنچه به تصویب رسیده را از رانندگان طلب می نمایند، بنابراین رانندگان بین شهری در دریافت این تسهیلات با مسائلی روبرو شدند و بعضا با تأخیر این وام به آن ها پرداخت می گردد. از همه مسئولان بانکی و متولیان اصلی آن یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهیم که این موانع را از سر راه بردارند تا رانندگان در دریافت این تسهیلات که قرار بود در تیرماه به حساب آن ها واریز گردد، دچار مشکل نشوند.

  • قرار بود 113 هزار راننده تسهیلات کرونا بگیرند اما فقط 2 تا 3 هزار راننده دریافت نموده اند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1133

به "فقط 3 درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 3 درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید