علت برگشت خوردن هندوانه صادراتی ایران به عمان هنوز تعیین نیست

به گزارش مجله ستاره، جهاد کشاورزی در اطلاعیه ای با بیان اینکه محموله مرجوعی 300 تن هندوانه صادراتی به عمان هنوز به کشور بازگردانده نشده تا علت آن آنالیز گردد گفت: سالانه صدها هزار تن محصولات جالیزی ایران به سایر کشورها به خاطر سلامت و کیفیت آن صادر می گردد.

علت برگشت خوردن هندوانه صادراتی ایران به عمان هنوز تعیین نیست

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در واکنش به انتشار خبر مرجوع شدن هندوانه های صادراتی به عمان در بخش خبری 20:30 مورخ 28 خرداد ماه و بازنشر آن در فضای مجازی،وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت که محصولات جالیزی ایران سالم است و سالانه صدها هزارتن از این محصولات به سایر کشورها صادر می گردد.

متن توضیحات مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به این توضیح است:

برای صادرات محصولات کشاورزی لازم است گواهی بهداشتی و سلامت این محصولات را دریافت نمایند و در بعضی کشورها محموله هایی که گواهی سلامت نداشته باشند،مورد پذیرش کشور مقصد قرار نمی گیرند که در این صورت هم، نداشتن گواهی مزبور دلیلی بر منطبق نبودن محصول با استانداردهای سلامت نیست.

این گزارش با توصیه به تمامی صادرنمایندگان برای دریافت گواهی بهداشتی می افزاید: مطابق قانون، مرجع صدور گواهی بهداشتی محصولات کشاورزی در ایران سازمان غذا و داروست و در بخش خبری یادشده نیز رئیس سازمان غذا و دارو آمادگی این سازمان را برای انجام آزمایش و صدور گواهی بهداشتی محصولات صادراتی اعلام نموده است.

در ادامه این گزارش با اشاره به این که محموله مرجوعی 300 تن هندوانه صادراتی به عمان تاکنون به کشور بازگردانده نشده تا علت آن مورد آنالیز قرار گیرد،تصریح شده است: سالانه صدها هزارتن محصولات جالیزی ایران به سایر کشورها صادر و به خاطر سلامت و کیفیت ممتاز آن با استقبال مردم کشورهای مقصد روبرو می گردد و تاکنون محصولات کشاورزی صادراتی ایران که دارای گواهی بهداشتی بوده اند به کشور مرجوع نشده است.

این گزارش با تاکید بر این که محموله یادشده متعلق به دولت و یا وزارت جهاد کشاورزی نبوده و بلکه متعلق به کشاورزان زحمتکش بوده، تاکید نموده است: از رسانه ملی انتظار می رود که در انتشار این گونه خبرها با رعایت منافع و مصالح ملی و اطمینان از صحت و جوانب خبر، از فراهم کردن زمینه تشویش اذهان عمومی هموطنان و همچنین از دست رفتن بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی،خودداری کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 450

به "علت برگشت خوردن هندوانه صادراتی ایران به عمان هنوز تعیین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت برگشت خوردن هندوانه صادراتی ایران به عمان هنوز تعیین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید