سفارت آمریکا در بغداد فعالیت های کنسولی خود را متوقف کرد

به گزارش مجله ستاره، در پی تجمع اخیر معترضان عراقی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد، همه فعالیت های کنسولی این سفارت به حالت تعلیق درآمده است.

سفارت آمریکا در بغداد فعالیت های کنسولی خود را متوقف کرد

به گزارش مجله ستاره به فارس، سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد روز چهارشنبه همه فعالیت های کنسولی خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

تعلیق فعالیت های کنسولی سفارت آمریکا در بغداد پس از دو روز تحصن و تظاهرات عراقی های معترض به حمله اخیر آمریکا به مواضع الحشد الشعبی صورت گرفت.

صدها معترض عراقی دو روزی است که در اعتراض به حمله آمریکا علیه پایگاه های الحشد الشعبی و نقض حاکمیت کشورشان، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشد الشعبی را بر فراز دیوارهای سفارت برافراشتند.

الحشد الشعبی پس از دو روز اعترض مقابل سفارت امریکا طی بیانیه ای رسمی، خواستار پایان یافتن تحصن مقابل سفارت آمریکا در بغداد، به احترام تصمیم دولت عراق شد. در این بیانیه آمده است: سازمان حشد الشعبی عراق از کلیه حاضران مقابل سفارت آمریکا می خواهد که به احترام تصمیم دولت عراق و حفظ اقتدار کشور عقب نشینی کنند.

جنگنده های آمریکا یکشنبه شب پایگاه های گردان های حزب الله عراق وابسته به الحشد الشعبی را در شهر القائم استان الانبار واقع در غرب این کشور و در مرز با سوریه هدف قرار دادند.

در حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی، 28 نفر از رزمندگان مقاومت عراق شهید و بیش از 50 نفر زخمی شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 709

به "سفارت آمریکا در بغداد فعالیت های کنسولی خود را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت آمریکا در بغداد فعالیت های کنسولی خود را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید