رهبر نظامی تایلند نخست وزیر این کشور شد

به گزارش مجله ستاره، خبرنگاران: ژنرال پرایوت چان اوچا،رهبر کودتای نظامی تایلند به سمت نخست وزیری این کشور انتخاب شد.

رهبر نظامی تایلند نخست وزیر این کشور شد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از بی بی سی، ژنرال پرایوت چان اوچا که شصت سال دارد امروز، پنجشنبه از سوی یک هیئت مقننه که شورای نظامی مشخص نموده و اکثر اعضای آن را نظامیان و شخصیت های نیروی پلیس تشکیل می دهند، به سمت نخست وزیری این کشور انتخاب شد.

پرایوت چان اوچا، قبل از کودتا فرمانده ارتش تایلند بود و برای انتها دادن به چندین ماه تنش و درگیری بین احزاب سیاسی دست به کودتای نظامی زد.

نزدیک به یک سال پیش یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند، مجلس عوام را منحل کرد و بن بست سیاسی که در نتیجه اختلاف بین او و رهبران احزاب مخالف به وجود آمده بود منجر به اعتراض و برخوردهای خیابانی شد.

ژنرال پرایوت چان اوچا، توسط تمامی 197 عضو شورای ملی تایلند انتخاب شده است.

رای گیری که فقط پانزده دقیقه به طول انجامید، عمدتا جنبه ظاهری و ماهیتی تشریفاتی داشت چون ژنرال پرایوت چان اوچا تنها نامزد احراز این سمت بود.

ژنرال پرایوت چان اوچا قول داده است که برای جلوگیری از نا آرامی و به منظور برقراری ثبات در تایلند دست به اصلاحات عمیق سیاسی بزند و تا سال آینده دموکراسی را به کشورش بازگرداند اما به گفته منتقدان الویت او از بین بردن حزب سیاسی تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند است که طی 14 سال گذشته برنده تمام انتخابات در این کشور بوده است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 486

به "رهبر نظامی تایلند نخست وزیر این کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر نظامی تایلند نخست وزیر این کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید