خرید نفت هند از چین متوقف شد

به گزارش مجله ستاره، در بحبوحه تیرگی روابط میان دهلی نو و پکن، پالایشگاههای دولتی هند خرید نفت خام از شرکتهای مرتبط با چین را متوقف نموده اند.

خرید نفت هند از چین متوقف شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

به گزارش مجله ستاره، در پی درگیری مرزی میان هند و چین و کشته شدن 20 سرباز هندی که به تیرگی روابط دو کشور همسایه منجر شده است، 23 ژوییه مقررات جدیدی در هند اعلام شد که واردات از کشورهای همجوار را محدود نموده و اقدام اخیر پالایشگاههای هندی در این راستا اجرا شده است.

به گفته منابع مطلع، از زمانی که فرمان جدید صادر شده است، پالایشگاههای دولتی هند طبق مقررات مذکور که معامله با شرکتها از کشورهایی که مرز مشترک با هند دارند را محدود می نماید، بندی را در مناقصه وارداتشان در این خصوص گنجانده اند.

پالایشگاههای دولتی هند ماه گذشته تصمیم گرفتند ارسال مناقصه های واردات نفت به شرکتهای بازرگانی چینی نظیر CNOOC Ltd، یونی پک و پتروچاینا را متوقف نمایند.

بر اساس فرمان 23 ژوییه، شرکتهایی که در مناقصه های هندی حضور پیدا می نمایند و از کشورهایی هستند که مرز مشترک با هند دارند، باید در دپارتمان وزارت بازرگانی فدرال ثبت نام نمایند.

هند با چین، پاکستان، بنگلادش، میانمار، نپال و بوتان مرز مشترک دارد اما در بیانیه دولت هند به نام کشور خاصی اشاره نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، پالایشگاههای دولتی هند شامل ایندین اویل، بهارات پترولیوم، هندوستان پترولیوم و شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور در این باره اظهارنظر نکردند.

یک هفته پیش بلومبرگ به نقل از منابع مطلع گزارش داد که کشتیهای متعلق به چین یا ثبت شده توسط این کشور اجازه ندارند برای واردات یا صادرات نفت و محصولات نفتی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین شرکتهای نفتی دولتی هند قصد دارند از صادرنمایندگان و شرکتهای بازرگانی نفت درخواست نمایند برای تحویل نفت به آنها از نفتکشهای چینی استفاده ننمایند. شرکتهای هندی کشتیهای چینی را عمدتا برای حمل گاز طبیعی مایع کرایه می کردند. بیشتر نفتکشهای غیرهندی که شرکتهای نفتی استخدام می نمایند با پرچم کشورهای لیبریا، پاناما یا موریتانی تردد می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1137

به "خرید نفت هند از چین متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید نفت هند از چین متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید