ترکیه به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داد

به گزارش مجله ستاره، یک رسانه آمریکایی گزارش داده ترکیه نیرو های ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داده و بمباران کرده است.

ترکیه به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داد

به گزارش گروه سیاسی مجله ستاره، یک رسانه آمریکایی جمعه گزارش داده ترکیه ظاهراً به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را بمباران کرده است.

نیوزویک گزارش داده گروهی از نیروهای ویژه آمریکا هنگام حمله خمپاره ای ترکیه به مواضع کُردها در شمال سوریه هدف قرار گرفته اند.

نیوزویک نوشته از طریق یک مقام پنتاگون و یک مقام اطلاعاتی در منطقه کردستان عراق مطلع شده نیروهای ویژه آمریکا در تپه مشتنور، واقع در شهر کوبانی، هدف حمله خمپاره ای نیروهای ترکیه ای قرار گرفته اند.

مقام ارشد پنتاگون گفته که نمی تواند شمار دقیق نیروهای آمریکایی حاضر در آن منطقه را مشخص کند، اما گفته که شمار نیروها، اندک بوده اند. نیوزویک بر اساس سخنان مقام ارشد پنتاگون شمار نیروها در آن منطقه را بین 15 تا 100 نفر برآورد کرده است.

این مقام گفته حجم آتش به اندازه ای سنگین بوده که پرسنل آمریکایی بعد از قطع آن از منطقه خارج شده اند. نیوزویک نوشته از وزارت دفاع آمریکا خواسته درباره این گزارش اظهارنظر کند.

وزارت دفاع ترکیه این گزارش را تکذیب کرده است.

رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه (17 شهریورماه) از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. وی اسم رمز این عملیات را چشمه صلح بیان نمود و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 480

به "ترکیه به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به اشتباه نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید