تروریست های حامی ترکیه بار دیگر آب شهر الحسکه را قطع کردند

به گزارش مجله ستاره، نیروهای ارتش ترکیه و تروریست های همسو با این کشور پس از چهار روز قطعی بار دیگر آب شهر الحسکه را به روی مردم این شهر بستند.

تروریست های حامی ترکیه بار دیگر آب شهر الحسکه را قطع کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله ستاره، ارتش و مزدوران ترکیه در شمال سوریه بار دیگر جریان انتقال آب به شهر الحسکه را مسدود کردند. این در حالی بود که دولت سوریه صبح امروز جریان آب را به راه انداخته بود.

محمود عکله مدیر سازمان آب الحسکه به خبرگزاری سانا گفت که نیروهای ارتش ترکیه و مزدورانشان کارگران سازمان آب را از ایستگاه پمپاژ آب بیرون انداخته و مانع ادامه کار آن ها شده اند.

به گفته وی صبح فردا بار دیگر کارگران برای وصل کردن آب به ایستگاه خواهند رفت چرا که هیچ راه دیگری برای رساندن آب به نیم میلیون جمعیت شهر الحسکه و مناطق اطراف آن وجود ندارد.

شورای شهر الحسکه امروز برای حل مشکل آب شرب اهالی مجبور به استفاده از تانکرهای آب شد تا مشکل چاههای آب علوک و ایستگاه پمپاژ آب حل شود.

صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز امروز اقدام رژیم ترکیه و گروه های تروریستی آن در قطع آب آشامیدنی شهر الحسکه و شهرک های حومه آن را محکوم و تأکید کرد که این اتفاق زندگی و جان حدود نیم میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده است، آنهم در زمانی که دنیا برای مقابله با ویروس کورنا را قبل از گسترش بیش تر آن تلاش می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 875

به "تروریست های حامی ترکیه بار دیگر آب شهر الحسکه را قطع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست های حامی ترکیه بار دیگر آب شهر الحسکه را قطع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید