بیانیه نجباء عراق در حمایت از رهنمودهای مرجعیت

به گزارش مجله ستاره به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء، مقاومت اسلامی نجباء عراق در بیانیه ای نسبت به تحولات اخیر این کشور واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد: براساس مسئولیتمان در برابر خداوند متعال و ملت مظلوممان و همچنین پس از اظهارنظرهای مختلف در مورد اصلاح و موضع گیری اصحاب قلم و رسانه ها بنا به عهدی که در برابر عقیده و مراجع عظام داریم واجب می دانیم که مجلس و حکومت عراق را مخاطب قرار داده و از آنها بخواهیم با یک موضع گیری جدی و واضح در راستای رهنمودهای مرجعیت و احقاق حق تظاهرکنندگان مسالمت آمیز گام بردارند.

بیانیه نجباء عراق در حمایت از رهنمودهای مرجعیت

بر اساس این گزارش، در بیانیه نجباء آمده است: دولت و مجلس عراق باید در راستای اصلاحات عملی به واسطه اصلاح قانون اساسی عراق گام بردارند. قانونی که با دست اندازی آمریکایی ها تدوین شده تا عراق توان خیزش نداشته باشد و از قدرت لازم برخوردار نباشد. از این رو اصلاح قانون اساسی وفق منافع ملت و نه منافع اشغالگران را به واسطه همه پرسی لازم می دانیم.

در این بیانیه آمده است: این گروه مقاومت عراقی تاکید نمود: لازم است که مجلس شرایط لازم برای حمایت از نخست وزیر به منظور محاکمه فاسدان بدون هیچ تفاوتی را مهیا نموده و به وی اجازه دهد تا وزرای خود را براساس تخصص و کارآمدی انتخاب کند.

این جنبش توضیح داد که اگر اصلاحات بر مبنای زمانبدی اعلام شده از سوی مرجعیت صورت نپذیرد، نجباء موضعی تاریخی در حمایت از خواسته های مشروع تظاهرکنندگان مسالمت آمیز اتخاذ خواهد نمود.

مقاومت اسلامی نجباء با تاکید بر حمایت از خواسته های مشروع مردم، عنوان داشت: اجازه نخواهیم داد که عراق میدانی برای دخالت های شوم و فتنه گری کاخ سفید و به غارت بردن ثروت های آن باشد و اگر تغییری در این مساله صورت نپذیرد تهدیدهای خود را عملی خواهیم کرد.

نجباء همچنین نسبت به عدم صداقت و دقت نماینده سازمان ملل در عراق نسبت به تحریف سخنان مرجعیت ابراز تعجب کرد و اضافه کرد: سازمان ملل بار دیگر نشان داد که بی طرف نبوده و از استقلال لازم برخوردار نیست، به نحوی که به اجرای اهداف استکبار جهانی می پردازد.

مقاومت اسلامی نجباء گفت که نیروهای سیاسی، حکومت و نخبگان عراقی باید بدانند که در مرحله حساسی از تاریخ عراق به سر می برند. از این رو اقدامات آنها در تاریخ حفظ می گردد و در آینده مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

نجباء در سرانجام خواهان آگاهی نسبت به مرحله کنونی و عملکرد در طراز آن شد و گفت که باید به خاطر عراق و ملت آن در راستای عراقی جدید کوشش کرد که از ثروت هایش برخوردار باشد و از هینمه و اشغالگری آمریکایی ها خارج گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 583

به "بیانیه نجباء عراق در حمایت از رهنمودهای مرجعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه نجباء عراق در حمایت از رهنمودهای مرجعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید