برگزاری انتخابات زودهنگام انگلیس

به گزارش مجله ستاره، پس از موفقیت نخست وزیر انگلیس در جلب حمایت مجلس با هدف خروج از بن بست برگزیت، نخستین انتخابات این کشور در ماه دسامبر در حدود یک قرن اخیر برگزار خواهد شد.

برگزاری انتخابات زودهنگام انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله ستاره به نقل از رویترز، بریتانیا قصد دارد برای نخستین بار در یک قرن گذشته، انتخابات زودهنگام خود را در ماه دسامبر برگزار کند. این انتخابات پس از آن قرار است برگزار شود که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پیروز به جلب حمایت نمایندگان مجلس با هدف شکستن بن بست برگزیت شده است.

پس از موافقت اتحادیه اروپا با تعویق برگزیت برای سومین بار متوالی، مجلس و دولت انگلیس بر سر چگونگی پیشبرد روند خروج از اتحادیه اروپا اختلاف نظر دارند.

پس از مخالفت مجلس انگلیس با توافق برگزیت بین لندن و بروکسل، جانسون که وعده داده بود تا پایان اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام 12 دسامبر یعنی 21 آذرماه شد.

جانسون پس از شکست های متوالی طی هفته های اخیر، پایان به یک پیروزی کم سابقه در مجلس دست یافته و نمایندگان مجلس عوام با 438 رای موافق در برابر 20 رای مخالف با این درخواست موافقت کرده اند. این طرح اکنون باید در مجلس اعیان به تصویب برسد.

جانسون در اظهاراتی در جمع نمایندگان محافظه کار گفت: اکنون وقت متحد کردن کشور برای اجرای برگزیت است.

این نخستین انتخابات انگلیس در نزدیکی کریسمس است که از سال 1923 میلادی تاکنون برگزار خواهد شد. نتایج این انتخابات به شدت در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. این انتخابات در واقع رقابت بزرگی بین جانسون و احزاب متحدش برای پیشبرد برگزیت از یک سو و منتقدان دولت از جمله حزب کارگر است که برای برگزاری یک همه پرسی دیگر درباره برگزیت تلاش زیادی کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 444

به "برگزاری انتخابات زودهنگام انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات زودهنگام انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید