افزایش تلفات جاده ای در روستاها ، چهار شهری که دارای بالاترین آمار تصادفات هستند

به گزارش مجله ستاره، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه میزان تلفات جاده ای در روستاها افزایش پیدا نموده است، گفت: چهار شهر اصفهان، مشهد، شیراز و تهران دارای بالاترین آمار تصادفات درون شهری هستند.

افزایش تلفات جاده ای در روستاها ، چهار شهری که دارای بالاترین آمار تصادفات هستند

به گزارش یلنا، جمالی نژاد، مهدی جمالی نژاد در حاشیه جلسه مشترک اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها گفت: در طول دهه اخیر میزان تلفات جاده ای برون شهری و درون شهری هر سال کاهش داشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته برای اولین بار طی یک دهه اخیر با افزایش میزان تلفات جاده ای روبه رو بوده ایم که این امر زنگ خطری بسیار جدی برای ما است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اعلام نمود: استانداران مدیران شهری و مدیران راه و شهرسازی با توجه به این زنگ خطر باید به هوش باشند و امروز برای اولین بار بود که جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور در این خصوص تشکیل شده است و این نشان دهنده حساسیت این موضوع است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توضیح داد: آن حساسیت باید به استان ها تسری پیدا نموده و استانداران نیز با جدیت ورود پیدا نموده و اقدامات لازم را انجام دهند تلفات جاده ای بحثی نیست که استانداران بخواهند در مورد آن منفعلانه رفتار نمایند چرا که با جان انسان ها در این موضوع سر و کار داریم. امیدوارم با اقداماتی که صورت می گیرد با میزان افزایش تلفات جاده ای همانطور که در سال 96 روبه رو بودیم روبرو نباشیم.

جمالی نژاد با اشاره تصادفات درون شهری گفت: 4 شهر شیراز، تهران، مشهد و اصفهان متاسفانه میزان تلفات تصادفات درون شهری بالایی نسبت به سایر شهرها دارند و باید به صورت جدی مسئولان شهری در این خصوص تدابیری بیاندیشند تا میزان تلفات تصادفات کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: در عین حال میزان تلفات درون شهری نسبت به میزان تلفات تصادفات برون شهری کاهش داشته است اما در حوزه روستایی افزایش بسیار قابل توجه بوده و همت جدی در این خصوص می طلبد اخیراً جاده های روستایی آسفالت شده اند و بستر آماده شده بعضا خودروها با سرعت بالایی در این مناطق تردد می نمایند و ما باید در این مناطق نیز اقدامات پیشگیرانه را که در شهرها در گذشته انجام داده ایم، تدبیر کنیم. از همین رو به دهیاران و بخشداران تأکید می نمایند در این زمینه ورود نموده و بحث های پیشگیرانه را که در جهت کاهش تلفات جاده ای در روستاها یاری می نماید انجام دهند او یقینا این اقدامات نیز از سوی ما رصد خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 172

به "افزایش تلفات جاده ای در روستاها ، چهار شهری که دارای بالاترین آمار تصادفات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تلفات جاده ای در روستاها ، چهار شهری که دارای بالاترین آمار تصادفات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید