ابتکار: تسخیر سفارت آمریکا واکنش به سلطه جویی آمریکا بود

به گزارش مجله ستاره، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان تصریح نموده افرادی که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند از این اقدام پشیمان نیستند.

ابتکار: تسخیر سفارت آمریکا واکنش به سلطه جویی آمریکا بود

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل مجله ستاره، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره توضیح داد که تسخیرنمایندگان لانه جاسوسی آمریکا از اقدام خود پشیمان نیستند.

خانم ابتکار در این مصاحبه گفت: انقلاب اسلامی در ایران یک تحول عظیم اجتماعی، سیاسی و مالی بود. [این انقلاب] دعوت به آزادی، استقلال و استقرار یک دموکراسی اسلامی در ایران بود.

وی افزود: از منظر مسئله استقلال، احتمالا شما و مخاطبانتان می دانید که ایران در گذشته کشوری تحت کنترل خارجی بود. بعد از یک کودتای آمریکایی در سال 1953 ایران عملاً تحت سلطه آمریکا درآمد و شاه مستقیماً از واشنگتن و از خارج از ایران فرمان می گرفت.

ابتکار تأکید کرد: هنگام انقلاب، این برای ایرانی ها یک مسئله عمده بود. ایرانی ها احساس می کردند توسط نفوذی های آمریکا که می خواستند راستا اقتصاد و سیاست ایران را تحقیر شده اند. بنابراین، بعد از انقلاب مسئله استقلال برای دانشجویان مسئله ای جدی بود. آنها احساس می کردند که ضروری است اقدام نمایند. احساسشان این بود که صدایشان در دنیای کنونی شنیده نمی گردد.

معاون رئیس جمهور ایران در پاسخ به سوال مجری الجزیره مبنی بر اینکه آیا بابت پیوستن به گروه دانشجویان دخیل در این اتفاق در سفارت آمریکا پشیمان نیست گفت: فکر نمی کنم هیچ کدام از آن دانشجوها پشیمانی ای داشته باشند، چون احساس می نمایند که آن کار یک واکنش طبیعی بود. هر انسانی به اینکه به بردگی گرفته گردد و تحت سلطه خارجی قرار بگیرد واکنش نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: شاید تنها نگرانی یا پشیمانی که آنها (دانشجویان تسخیرنماینده سفارت آمریکا) داشتند این بود که ماجرا زیاد طول کشید.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 175

به "ابتکار: تسخیر سفارت آمریکا واکنش به سلطه جویی آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: تسخیر سفارت آمریکا واکنش به سلطه جویی آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید