آصفی: اروپایی ها اگر از برجام هم خارج شوند اتفاقی نمی افتد، فقط می خواهند وقت تلف نمایند

به گزارش مجله ستاره، فارس نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات گفت که اروپایی ها به دنبال این هستند که در قضیه برجام فقط وقت تلف نمایند و این مسئله را مسئولان جمهوری اسلامی به خوبی فهمیدند و گام چهارم نیز بسیار درست و هوشمندانه بود.

آصفی: اروپایی ها اگر از برجام هم خارج شوند اتفاقی نمی افتد، فقط می خواهند وقت تلف نمایند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات در گفت وگویی، درباره گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجام خود گفت: اروپایی ها در خصوص گام چهارم تهدیداتی می نمایند اما نباید برای این تعهدیدات وقعی قائل شد. می گویند اگر ایران گام چهارم را بردارد از برجام بیرون می رویم. تا الان که در برجام بوده اند چه گیر ایران آمده که اگر از برجام خارج شوند ما ضرر کنیم؟

وی با تاکید بر اینکه اروپایی ها اگر از برجام هم خارج شوند اتفاقی نخواهد افتاد، گفت: اروپایی ها حتی نتوانستند یک اینستکس راه بیاندازند. معلوم بود که همین می گردد. آقای برایان هوک گفت که ما از اروپایی ها تضمین گرفتیم که اینستکس را راه نیاندازند! وقتی اروپا نمی تواند اینستکس را راه بیاندازد چطور به آنها اعتماد کنیم؟

آصفی معتقد است که اروپایی ها به دنبال این هستند که در قضیه برجام فقط وقت تلف نمایند و این مسئله را مسئولان جمهوری اسلامی به خوبی فهمیدند و گام چهارم نیز بسیار درست و هوشمندانه بود.

ایران از چند روز پیش گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خود را کلید زده است. بر همین اساس غنی سازی در فردو با تزریق گاز UF6 که مخزن آن چند روز قبل از سایت هسته ای نطنز به فردو منتقل شد، انجام می گردد. قرار است به تدریج ظرفیت غنی سازی در فردو در روزهای آینده افزایش یابد. با گازدهی سانتریفیوژها در فردو ظرفیت هشت هزار و 600 سویی به 9 هزار و 500 سو برسد.

در حال حاضر با افزایش ظرفیت غنی سازی در فردو، حدود 15 تا 20 درصد به ظرفیت غنی سازی کشور اضافه شده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 509

به "آصفی: اروپایی ها اگر از برجام هم خارج شوند اتفاقی نمی افتد، فقط می خواهند وقت تلف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آصفی: اروپایی ها اگر از برجام هم خارج شوند اتفاقی نمی افتد، فقط می خواهند وقت تلف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید